لایسنس لول مجوز هایی برای دریافت و فعال سازی برخی ویژگی ها روی محصولات حرفه ای میکروتیک است. با خریداری و فعال سازی لایسنس لول ها به امکانات متعدد مدیریتی روی تجهیزات میکروتیک از جمله روتر برد، اکسس پوینت و سوییچ دست خواهید یافت.
به طور کلی لایسنس های میکروتیک شامل ۴ لول یا سطح می شوند که برای فعال سازی آنها باید هزینه های متفاوتی پرداخت کنید. ارزان ترین لایسنس ارائه شده توسط Mikrotik به لول ۳ و گران ترین نمونه نیز به لول ۶ اختصاص دارد.
تمامی دستگاه های میکروتیک که از لایسنس لول پشتیبانی می کنند، به صورت پیش فرض از فرصت ۲۴ ساعته برای تست تمام قابلیت های نرم افزاری و سخت افزاری که توسط License Level فعال می شوند، بهره می برند.
5
میکروتیک لول ۰ را به عنوان حالت Trial یا آزمایشی به همراه تمام محصولات پیشتیبان کننده از لایسنس ارائه می دهد. در کنار آن لایسنس لول ۱ نیز وجود دارد که برخی از ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری را فقط برای یک کاربر یا به تعداد یک عدد فعال می سازد. باید به این نکته اشاره کنیم که فعال سازی لایسنس لول ۳ روی سیستم های ۳۲ بیتی (x86) ممکن نیست.
فعال سازی License Level با در اختیار داشتن شماره سریال محصول و از طریق سیستم عامل اختصاصی میکروتیک به نام RouterOS انجام می شود. با توجه به لزوم ثبت سریال نامبر محصول، محدودیت هایی برای انتقال کد فعال سازی به دستگاهی دیگر وجود دارد که در مقاله ای مجزا به طرح سوالات متداول و ارائه پاسخ به آنها می پردازیم.
لایسنس لول ها بر اساس دسته بندی چهارگانه (بدون احتساب Trial و Free Demo) که شامل لول های ۳، ۴، ۵ و ۶ می شود، امکاناتی از جمله ساخت و مدیریت تونل های EoIP، PPPoE، PPTP، L2TP و OVPN، قابلیت VLAN، اکسس پوینت وایرلس، کلاینت و بریج وایرلس، صف بندی، پروتکل های سه گانه، پشتیبانی پیکربندی و وب پراکسی را در اختیار کاربران قرار می دهند.
تمامی لایسنس های میکروتیک ویژگی هایی دارند که شامل موارد زیر می شود:
  • لایسنس های میکروتیک هیچ وقت منقضی نمی شوند
  • بین ۱۵ تا روز پشتیبانی از طریق پست الکترونیک دارند
  • از تعداد نامحدودی رابط کاربری پشتیبانی می کند
  • هر کدام فقط برای یک بار نصب قابل استفاده هستند
  • به روز رسانی نرم افزار به تعداد نامحدود ارائه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست